Volno na stěhování

Plánujete stěhování ? Chcete znát odpověď na otázku: „Co je u takového stěhování jedna z nejdůležitějších věcí ?“  Nebudeme Vás napínat. Je to dostatek času na přípravu.

Samotný převoz nábytku a krabic trvá s profesionální firmou jen pár hodin, ale důležitější a především časově náročnější jsou všechny ty přípravy okolo. Veškeré věci je potřeba vytahat ze skříní, protřídit, zabalit, a to samé, jen obráceně na nové adrese. Mimo to je nutné vyhradit čas na převzetí nového bytu, předání původního, oběhnutí úřadů, a tak dále, a tak dále……  Stručně a jednoduše:  „Čím více času si vyhradíte, tím lépe“

Jak vyhradit čas na stěhování ?

Je několik alternativ, které závisí především na velikosti Vaší domácnosti. U malých stěhování studentských pokojů, garsonek a menších bytů  stačí na vše bohatě jeden den.  U většího stěhování je nejlepší vyhradit 3 dny. Ideálně první den vše zabalit a připravit, druhý den přestěhovat a třetí den vybalit a uklidit. Nejlepší je stěhování nechat na víkend.  (My ve Vektos pracujeme přes víkendy i o státních svátcích, a to bez příplatků.) 

Pokud víkendové stěhování není z nějakého důvodu možné, tak lze po dohodě se zaměstnavatelem využít dle vládního nařízení č. 590/2006 Sb volno na stěhování. (To lze mmj. uplatnit i na svatby, narození potomka, návštěvu lékaře apod.)

Pracovní volno na stěhování

Takto lze čerpat až dva dny. V případě stěhování z vlastní iniciativy je toto volno neplacené, ale za předpokladu, že je stěhování souvislé s přesunem na žádost zaměstnavatele, volno máte plně hrazeno.

Doufáme, že Vám článek v přípravách na stěhování pomohl. Další články, které vycházejí z více jak 15-ti let zkušenosti pro Vás stále připravujeme. Všechny tipy najdete na našem blogu Tipy a Rady.

Zaujaly vás naše služby? Napište si o cenovou kalkulaci.

Samozřejmě nezávazně a zdarma. Vyplňte níže formulář a hned budete vědět cenu a co to obnáší.
Nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 735 508 608.

 

* takto označená políčka jsou povinná