Stěhování z většího do menšího bytu

Stěhujete se z velkého do menšího bytu? Právě pro Vás jsme připravili tento článek. Pokusíme se Vám v něm pomoci vyhnout se úskalím, které takové stěhování bytu může přinést.

Překvapivě často se setkáváme s tím,  že jsme prakticky donuceni zákazníkům úplně „zaskládat“ nový byt nábytkem a krabicemi. Je to důsledkem toho, že se stěhují do menší domácnosti a nejsou ochotni se ničeho zbavit. Je hezké mít k věcem vztah, ale pokud se přes stůl nedostanete do koupelny, tak je něco špatně. Obecně se dá říct, že čím je člověk starší, tak tím více bude mít věcí a častěji k nim také bude mít vztah. Proto jestli se sami stěhujete nebo máte rodiče, prarodiče, jiné příbuzné či přátele, kteří se stěhují do menšího, tak jim pomozte při přípravě a držte se této nejdůležitější rady:

Přenechejte, prodejte nebo vyhoďte vše co nepotřebujete.

A jak postupovat?

Prvořadě si v novém bydlení (s co možná největším předstihem)  přeměřte a načrtněte všechny pokoje. Vyberte nábytek, který budete chtít stěhovat od „to si určitě chci nechat“ po „bez toho se obejdu“ a postupně nábytek zakreslujte do plánku. V této části myslete především na to, že zařizujete domácnost, ne skladiště. Zejména pokud se do nového bytu či domu stěhujete na delší dobu, tak zohledněte i vestavěné úložné prostory.

Nábytek který Vám zbude se pokuste prodat nebo někomu dát. Co se nepovede, tak během nebo před stěhováním vyhoďte. Likvidaci během stěhování po dohodě rádi zajistíme. Co se týče osobních věcí, oblečení, vybavení kuchyně apod. Řiďte se následující rady:

Co jste v posledních třech letech nepoužili, to už pravděpodobně nepotřebujete.

Platí tedy to samé co výše. Držte se těchto rad a ušetříte si mnoho starostí.  A pokud stěhujete opravdu jen pár věcí, podívejte se na naši službu drobné stěhování.

Zaujaly vás naše služby? Napište si o cenovou kalkulaci.

Samozřejmě nezávazně a zdarma. Vyplňte níže formulář a hned budete vědět cenu a co to obnáší.
Nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 735 508 608.

 

* takto označená políčka jsou povinná