Jak vybrat spolehlivou stěhovací firmu ?

Čeká Vás stěhování ?

Hledáte důvěryhodnou stěhovací firmu, která zajistí Vaše přestěhování ? Nechat stěhování na odbornících je určitě dobré rozhodnutí.  Při výběru stěhovací firmy buďte ale obezřetní. Neprofesionální stěhování je nepříjemná zkušenost, která Vás může stát spoustu peněz, energie a starostí.

Stále častěji nám zákazníci povídají o svých nepříjemných zkušenostech s rádoby profesionálními stěhováky. Ti poškozují náš obor a my Vám poradíme, jak se takovým obloukem vyhnout.

Jak tedy poznat „profesionální stěhovací firmu“:

Spolehlivá stěhovací firma

Ověřením těchto skutečností máte jistotu, že jednáte s profesionální stěhovací firmou a ne například s panem Novákem, který má leták na sloupu a prohlašuje o sobě, že zajišťuje profesionální služby, ale nemá pojištění odpovědnosti a půjčuje si dodávku od zaměstnavatele. To je samo o sobě předzvěstí možných nemalých problémů.

Jak tedy poznám profesionální stěhováky

Takto jsme výběr zúžili na profesionální firmy. Tady je nejčastějším problém otázka kvality služeb a serióznosti daných subjektů. Ve stručnosti musí platit následující: Zástupce stěhovací firmy by od Vás jako od zákazníka měl mít zájem získat vždy co nejvíce informací k Vašemu požadavku (ať už telefonicky, emailem nebo osobně). Na základě těchto informací by jste měl(a) obdržet také co možná nejpřesnější informace (typ vozu, počet pracovníků, průběh prací, cena atd.) Pokud toto prohlášení neodpovídá, tak bude pravděpodobně někde problém a spolupráci s touto firmou Vám rozhodně nedoporučujeme. Při Vašem požadavku na jakékoliv větší stěhování by měl zástupce stěhovací firmy požadovat osobní schůzku resp. prohlídku prostor a stěhovaných předmětů.

Garance ceny stěhování

Také je velmi důležité, aby Vám stěhovací firma nějakým způsobem garantovala cenu služeb. Nejběžnějším způsobem klamání zákazníků je prvotní podcenění prací a během stěhování průběžné natahování ceny. Toto je bohužel praktika mnoha firem. Ty také využívají toho, že jim jako zákazník (především po telefonu) neřeknete všechny informace a to mají jako argument pro zvýšení ceny. S nadsázkou: „Vy jste nám neřekli, že tady nemáte velký výtah, proto stěhování vyjde o 1.000,- dráž.“

Jednání stěhovací firmy by mělo vypadat asi takto :

Zákazník: Dobrý den, potřebuji stěhovací služby.
Zástupce stěhovací firmy: Dobrý den. Ano. Určitě rádi pomůžeme. Na kdy stěhování plánujete ? Co budete chtít stěhovat ? Odkud ? Kam ? Podlaží na nakládce a vykládce ? Máte v domě výtah ? Možnosti parkování ? Bude potřeba demontáž nějakého nábytku? Chcete věci obalit ? Prosím buďte co nejkonkrétnější, abychom měli co nejlepší představu.
Zákazník: 20.8. potřebuji přestěhovat 3 menší skříně a 20 krabic. Je to z prvního patra bez výtahu na Praze 10, do 6 patra s malým výtahem na Praze 6.Na Praze 10 parkování bez problému před domem, na Praze 6 bývá před domem hodně aut. Skříně netřeba demontovat, prosím důsledně obalit.
Zástupce stěhovací firmy: To není žádný problém. Pošleme Vám dva pracovníky s dodávkou. Vše se vejde najednou. Skříňky Vám obalíme, aby se při přesunu nepoškrábaly. Pokud si zajistíte zabrání místa na Praze 6 tak bude cena 1.800,-kč. Pokud bude delší donáška tak počítejte +- 300,- kč navíc. Můžeme přijet v 09:00 ……………………………………..

V tomto příkladu zástupce firmy zjišťuje všechny potřebné informace a sděluje Vám přesnou cenu služeb a další informace k průběhu.

Takto by jednání vypadat nemělo :

Zákazník: Dobrý den, potřebuji stěhovací služby.
Zástupce stěhovací firmy: Dobrý den. Ano. Určitě rádi pomůžeme. Na kdy stěhování plánujete ? Co budete chtít stěhovat ? Odkud ? Kam ?
Zákazník: 20.8. potřebuji přestěhovat 3 menší skříně a 20 krabic. Z Prahy 10 na Prahu 6.
Zástupce stěhovací firmy: To není žádný problém. Pošleme Vám dva pracovníky s dodávkou. Je to 800,- kč/h + obaly (???) + další případné příplatky (???). Myslím, že to zvládneme rychle (???). Můžeme přijet v 09:00 ……………………………………..

V tomto případě zástupce firmy zjišťuje pouze ty nejnutnější informace .V nabídce si „prošlapává cestu“ k pozdějšímu natahování ceny. V praxi to vypadá tak, že se domluvíte na termínu. Stěhováci přijedou (někteří po Vás budou chtít podepsat „smlouvu“ kde bude více méně napsáno, že jim uhradíte co si řeknou.) Vše naloží, převezou a během vykládání se zmíní o tom, aby jste si připravili +- např 3.600,- kč. Vaše otázka bude: „Proč za dvě hodiny práce při domluvené sazbě 800,- kč/h budu platit 3.600,- ?“ To máte tak: 2h práce 1.600,- + počítejte 0,5h přistavení vozu s posádkou 400,- +0,5h odstavení vozu s posádkou 400,- + 200,- příplatek za stání na chodníku + 300,- obalový materiál + 100,- balicí příplatek + 21% DPH. To je asi 3.600,-„ Pokud se rozhodnete nezaplatit, tak zavírají auto se zbytkem Vašich věcí dokud jim částku nezaplatíte, nebo budete muset podstupovat jakési vyjednávání, kdy budete rádi, že se nakonec nějak „rozumně“ dohodnete. Ať už to dále dopadne jakkoliv, tak jsou to zbytečné starosti a nervy. Toto je bohužel reálný příklad praktik z praxe fungujících stěhovacích firem.

Proto při výběru firmy dodržujte následující:

  • Firmu si prověřte (registrace v živ.rejstříku, pojištění)
  • Vyhledejte co možná nejvíce hodnocení jiných zákazníků
  • Předejte co nejvíce informací k požadavku
  • Vyžadujte zpětně co nejvíce informací k nabídce
  • Co jde, to si nechte potvrdit (např. nabídkou v emailu)
  • Co Vám nesedí, tak si nechte vysvětlit

Držte se našich rad, pečlivě vybírejte a nešlápnete vedle.

Zaujaly vás naše služby? Napište si o cenovou kalkulaci.

Samozřejmě nezávazně a zdarma. Vyplňte níže formulář a hned budete vědět cenu a co to obnáší.
Nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 735 508 608.

 

* takto označená políčka jsou povinná