Jak na balení a přípravu domácnosti před stěhováním ?

Balení je jeden z největších strašáků stěhování. Nutně to ale nemusí být dřina a pot. Až dočtete tento článek, bude pro Vás sbalení Vaší domácnosti hračka. A kdyby se Vám do toho přeci jen nechtělo, podívejte se na naši službu full – service stěhování.

Nejprve se podívejme na pozitivní stránky věci. Stěhovaní a balení je přeci jedinečnou příležitostí vše vytahat a protřídit. Máte možnost se zbavit hromady věcí, které po celé roky skladujete nebo je bez využití přendaváte z místa na místo. Také se často objeví dávno ztracené poklady a některé Vám třeba udělají velkou radost. Zkrátka i balení má svoje kladné stránky.

 

Jak na to, krok po kroku.

1. Do čeho balit ? Krabice, pytle a bubliny

První je nutné zajistit něco, do čeho budete věci balit. S přihlédnutím k možnostem je dle našich zkušeností nejlepší využít následující:

  • pytle, velké kufry, sportovní tašky – na lůžkoviny a oblečení
  • pevné krabice – na ostatní věci (od nádobí po knihy)
  • bublinková folie – na proklad křehkých předmětů
  • Štítky a popisovače

 Nebalte věci do igelitek, skládacích přepravek a už vůbec ne do košíků nebo něčeho podobného ! Knihy nesvazujte provázky, ale vkládejte do krabic.

Na probalování nepoužívejte noviny, balené předměty se zamažou tiskařskou barvou. Pokud chcete ušetřit nějakou tu korunu, tak probalujte křehké předměty textiliemi. Za nás ale doporučujeme zmiňovanou bublinkovou folii.

Veškeré obalové materiály Vám s předstihem rádi přivezeme.

2.Příprava na balení

Všechny krabice, pytle, folie, štítky a popisovače mějte před a v průběhu balení pokud možno na jednom místě.

V každém pokoji si vyhraďte místo kam budete skládat zabalené krabice a pytle, nebo pro tento účel zvolte jednu místnost. Ideální je takové místo, kde vše zůstane bez přesouvání až do stěhování.

Dejte si stranou věci u kterých víte, že je budete do stěhování ještě potřebovat.

Zapojte celou rodinu, příbuzné, kamarády a rozdělte úkoly.

3.Balení

Balte systematicky. Šuplík po šuplíku, skříň po skříni, pokoj po pokoji. Začínejte od věcí, které nejméně potřebujete. Vše hned po zabalení označte. Doporučujeme systém „popis + barvy“ to znamená „kuchyň (fialová) – talíře“, „pracovna (červená)- dokumenty“ atd. Budete přesně vědět kde se co nachází a vybalování bude o mnoho snadnější. Barvy použijte proto, aby jste usnadnili práci stěhovákům. Nebudeme muset nic luštit, uvidíme fialovou barvu a jdeme rovnou do kuchyně.

Výrazně označte krabice, které obsahují křehké předměty. Krabice důkladně lepte. Obzvlášť pokud do nich budete dávat knihy apod. Třiďte a vyhazujte. Ačkoliv to může být těžké, myslete na to, že jsou to pouze věci. Pokud jste něco v posledních třech letech nepoužili, už to s největší pravděpodobností nebudete potřebovat ani v budoucnu. Pokud věcí na vyhození budete mít více, zavolejte nám alespoň den předem a domluvíme se na likvidaci. Není pro nás žádný problém se během stěhování cestou zastavit na sběrném dvoře, v sídle charity nebo u kontejneru na oděvy.

Odpočívejte. Nemusíte lámat rekordy, raději začněte s balením o něco dříve.

Zaujaly vás naše služby? Napište si o cenovou kalkulaci.

Samozřejmě nezávazně a zdarma. Vyplňte níže formulář a hned budete vědět cenu a co to obnáší.
Nebo nám zavolejte na telefonní číslo +420 735 508 608.

 

* takto označená políčka jsou povinná